Tím Nigma

Nigma sa zbláznila a nedokázali sa dostať cez hlavnú kvalifikáciu

vítazi International, ktorí odišli od Liquid a rozhodli sa vytvoriť nový tím Nigma Esports idú domov. Superhviezdy  Nigma Esports na kvalifikácií sklamali. Po ich neúspešných hrách sa im nepodarilo získať miesto na Major v Európskej kvalifikácií.

Nigma versus Secret

Team Secret vyhral prvý slot v EU kvalifikácií na Major, keď porazil Nigmu 2-1. Veľký vplyv na výsledok mal najmä Michał ‘Nisha‘ Jankowski na svojom Magnusovi s Aghanimom. Lasse ‘Matumbaman‘ Urpalainen zažiaril aj v zápase proti svojim bývalým spoluhráčom z Nigma Esports.  V oboch zápasoch, ktoré vyhral, ​​dosiahol najviac zabití, najskôr s 12/1/12 Weaverom a potom s 11/1/10 Anti- Mage.

V druhej hre sa Nigme podarilo skóre dohnať. Omar ‘w33haa’ Aliwi túto hru poťahal na jednom zo svojich obľúbených hrdinov Templar Assassin. Ale nemohol pokračovať v tomto trende aj v hre tri, pretože TA bolo veľmi rýchlo zabanované. Po druhej prehre sa Nigma musela postaviť proti tímu Alliance a hrať o posledný zostávajúci slot pre EU na DreamLeague.

Nigma versus Alliance

Magnus sa dostal aj do prvej hry proti s Alliance. Nigma sa stále rozhodla nezabanovať tohto hrdinu a v dôsledku toho ich Linus ‘Limmp‘ Blomdin svojím výkonom 9/1/13 zosmiešnil. Aj keď sa hra začala dosť rovnomerne, hráči [A] sa v 20. minúte dostal do veľkej šance, pretože vyhrali veľký team fight. Nemohlo ich zastaviť ani to že im Nigma niekoľko krát zabila kuriérov.

V druhej hre bol Magnus konečne zabanovaný – ale Nigma aj tak nemala šancu. Alliance dokončila sériu 2-0 s celkovým skóre 42/22. Limmp nepotreboval Magnusa na to, aby ovládol hru. Jeho Tiny 16/0/15 bol rovnako smrtiaci. V druhej hre si vymenili Omar ‘w33haa‘ Aliwi a Amer ‘Miracle-‘ Al-Barkawi pozície, ale Miraclov Shadow Fiend nemohol zmeniť ich osud. Zdá sa, že zatiaľ sa Nigma neprispôsobila súčasnej mete, pretože ich picky neboli na mieste a často kárt ich súperi naozaj outpickli. Hráč w33 taktiež musí ešte dokázať, že vie hrať aj viac hrdinov na svetovej úrovni.

Padajúce hviezdy

Finalisti International 2019, tím Nigma sa považujú za jeden z najsilnejších tímov z celej scény v Dote. Ich vysoko očakávaný návrat bol však skôr sklamaním. V skupinovej fáze podali podpriemerný výkon a dokonca prehrali zápasy aj proti tímom z tier 2 scény. Takmer sa nedostali do play-off kvalifikácie, a museli bojovať proti tímu  Ad Finem v tiebreakeri, a teraz zahodili svoju poslednú šancu na priamu kvalifikáciu. Ich jedinou možnosťou je dostať sa na WePlay! Bukovel Minor 2020, do ktorého začnú kvalifikácie už zajtra.

Slabý výkon neznamená, že hviezdy prestanú žiariť. V minuloročnej sezóne sa vydali Team Liquid podobnou cestou: nepodarilo sa im kvalifikovať na Kuala Lumpur Major, ale vrátili sa a takmer druhýkrát získali Aegis.

Myslíte si, že tím môže nájsť späť svoju starú silu?

Môže sa vám páčiť

WePlay! Ukrajina Minor

Kto sa kvalifikuje na WePlay! Bukovel Minor? Návod na prežitie v článku

Dota 2 MDL Chengdu Major

MDL Chengdu Major: EG sklamanie dňa

Underlordi sa pripravujú na update #2

Underlordi sa pripravujú na update #1