Underlordi sa pripravujú na update #1

Valve včera prelomilo mlčanie ohľadom nového updatu The Big Update svojej najnovšej hry Dota Underlords a vypustilo prvú várku informácií. Prezradili, že update príde čoskoro a ako sme v prípade Valve zvyknutí, presný dátum neohlásili, keďže ako väčšina herných firiem, aj oni majú problémy s dodržaním slova. Informácie sa rozhodli vypustiť vo vlnách, takže ďalšie novinky by mali prísť už dnes. Najnovší update má byť začiatkom konca Underlords beta fáze. Valve prezradilo, že konštantne sa učili a experimentovali posledných pár mesiacov a preto sa cítia pripravene na blížiacu sa verziu 1.0, teda finálne vydanie. Preto sa vrhnime na najnovšie aliancie.

Prvou alianciou sú Healers, teda liečitelia.  Ich bonusom bude zvyšovanie efektivity healovania priateľských jednotiek. Spoločne s nimi prichádza aj nový hrdina, dobre známy Dazzle.
Dazzle bude patriť do aliancie Trollov a Healerov. Ako kúzlo dostal Shadow Wave, ktoré bolo asi jediná správna voľba vzhľadom na jeho zaradenie medzi alianciu healerov. Dazzle vyšle healovaciu vlnu medzi priateľské jednotky, čím im doplní životy a zároveň dostanú blízke nepriateľské jednotky dávku damagu.

Ďalšia úplne nová aliancia, ktorá predstaví aj troch nových hrdinov je aliancia hmyzu, alebo Insects. V prípade dosiahnutia levelu tejto aliancie sa z rohov šachovnice vyroja pavúky, ktoré môžu uhryznúť súperove jednotky a tie následne nebudú netriafať svoje útoky.

Hmyzia aliancia predstaví troch nových hrdinov. Weaver bude patriť medzi Hunterov a hodnota bude 2 zlaťáky. Jeho kúzlom bude Shukuchi, ako ho poznáme z Doty 2. Weaver sa stratí do neviditeľnosti, čím sa stane nezasiahnuteľný a dá damage všetkým hrdinom, cez ktorých prejde.

Tier 1 hrdinom pre hmyz bude Nyx Assassin, ktorý bude patriť do aliancie assassinov (nečakane) a budem mať 2 kúzla. Prvým je Spiked Carapace, Nyx nastaví ostne a každý útok alebo kúzlo, ktoré na neho priletí bude odignorované a vrátené útočníkov, pričom útočiaci hrdina dostane aj stun. Keď sa Nyx teleportuje využije hneď svoje druhé kúzlo Vendeta a teda prvý útok po teleporte dáva bonusový damage a aplikuje na súpera BREAK, čím mu odstráni všetky pasívne bonusy.

Posledným prezradeným hrdinom hmyzej aliancie je Broodmother, ktorá je dokonca Tier 4 Warlock s kúzlom Spin Web, z ktorého som jemne sklamaný. Malo by ísť o sieť len na jedného súpera, ktorý tým stratí rýchlosť útoku, rýchlosť pohybu aj rýchlosť hádzania kúziel.

Už len počkať na ďalšiu časť 🙂

Môže sa vám páčiť

Underlordi sa pripravujú na update #2